HM DR MARGRETHE D II'S FØDSELSDAGS MARATHON 16-04-2018

TIDER FRA "HENDES MAJESTÆT DRONNING MARGRETHE D II'S FØDSELSDAGS MARATHON

 

 

 

 

 

 

HALVMARATHON

  1. Jannie Nygaard                                                              2:11:33
  2. Peter Nygaard                                                                2:11:33
  3. Stinne Boye                                                                    2:47:55
  4. Dorte Petersen                                                               2:47:55
  5. steffan Suter                                                                  2:13:28
  6. Peter Sams                                                                     2:05:46
  7. Jan Knudsen                                                                   2:04:02

 

MARATHON

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                      4:38:39
  2. Morten Thye                                                                  3:53:23
  3. Anja Sørensen                                                                4:54:11
  4. Bent Brian Andreasen                                                     3:34:16
  5. Linda Kempel Jørgensen                                                 3:53:23
  6. Henrik Bøge Madsen                                                       4:20:29

 

 

 

 

 

FDF-LØBET IIl D 13-04-2018

TIDER FRA FDF LØBET lll

 

HALVMARATHON

 

 

 

 

 

  1. Christina Støvring-Eriksen                                            2:19:03
  2. Claus Støvring-Eriksen                                                 1:45:21
  3. Thomas Lundø                                                             2:19:03
  4. Lene Juncher                                                               2:13:11
  5. Søren Urth                                                                      DNF
  6. Morten Nohr Rasmussen                                               1:57:01
  7. Jørgen Juncher                                                            1:51:13
  8. Rikke Byskov                                                                 DNS
  9. Lene Straarup Nielsen                                                  2:21:58
  10. Søren Straarup Nielsen                                                 2:13:11
  11. Carsten Møller                                                            IKKE OPLYST
  12. Michael Mikkelstrup                                                     1:46:15
  13. Per Klausen                                                                 2:22:57

 

 

 

 

 

 

MARATHON

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                           3:36:35          
  2. Morten Thye                                                                       3:29:46
  3. Mads Duus Sand                                                                  4:29:59
  4. Anja Sørensen(earlystart)                                                   5:08:13       
  5. Berit Jessen                                                                       4:46:19
  6. Carl F Rasmussen                                                               3:50:58
  7. Lene Thomsen                                                                    3:51:50              

Pilevejens marathon nr 7 D 05-03-2018

TIDER FRA FRA PILEVEJENS MARATHON NR 7

HALVMARATHON

  1. Steffan Suter                                                                 2:21:57
  2. Nikolaj Hansen                                                                 DNS
  3. Carsten Kjøbeløv                                                            2:36:25
  4. Lotte Kjøbeløv                                                               2:36:25
  5. Kristin Manstrup                                                                DNS
  6. Berit Jessen                                                                   2:27:35
  7. Mikkel Andersen Rosendalh                                             1:51:30

MARATHON

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                       3:56:36
  2. Morten Thye                                                                   3:56:36
  3. Lars Pedersen                                                                   DNF
  4. Katja Fynbo Andreasen                                                      DNF
  5. Anja Sørensen                                                                 5:26:04
  6. Jakob Diget Pedersen                                                      3:53:18
  7. Tanja Sørensen Jørgensen                                                4:50:16

 

FDF-LØBET II

TIDER FRA FDF-LØBET II d. 23-02-2018

DELTAGERLISTE 1/2MARATHON

 

  1. Bent Andersen                                                                           1:55:00
  2. Hanne Skov Andersen                                                                 2:18:27
  3. Lisbeth Broløs                                                                            2:20:14
  4. Jette Bruun                                                                               2:20:14
  5. Morten Nohr Rasmussen                                                             1:58:46
  6. Rikke Molke Steen                                                                     1:57:59
  7. Lars Pedersen                                                                            1:57:53
  8. Kurt Sørensen                                                                            2:00:55
  9. Jane Egbo                                                                                 2:15:02
  10. Rasmus Hansen                                                                          
  11. Jannie Nygaard                                                                          2:20:14
  12. Peter Nygaard                                                                           1:58:55
  13. Per Jørgensen                                                                           1:37:00
  14. John Øllegaard Pedersen                                                            1:35:19
  15. Thomas Lundø Nielsen                                                                2:11:34
  16. Claus Støvring-Eriksen                                                                1:42:43
  17. Christina Støvring-Eriksen                                                           2:11:34
  18. Carsten Møller(24.6KM)                                                              2:22:11
  19. Pia Sandberg(24,6KM)                                                                2:22:11
  20. Michael Marquez Nygaard                                                           1:58:55
  21. Lene Juncher                                                                             2:20:14

 

 

 

DELTAGERLISTE 1/1MARATHON

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                           4:14:40
  2. Katja Fynbo Andreasen                                                       4:13:40
  3. Charlotte Dalsgaard                                                            3:43:30
  4. Bjørn Sørensen                                                                   3:37:52
  5. Mads Duus Sand                                                                  4:36:17
  6. Carl F Rasmussen                                                                4:01:10
  7. Anja Sørensen(Earlystart)                                                   5:14:47
  8. Per Klausen(earlystart)                                                       4:57:27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FDF-LØBET

TIDER FRA FDF-LØBET d 02-02-2018

DeltagerListe 1/1

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                         3:48:31
  2. Anja Sørensen(earlystart)                                                  5:08:23
  3. René Thomassen                                                               3:53:09
  4. Jørgen Jakobsen                                                               3:53:09
  5. Torben Hoberg                                                                  3:57:01
  6. Morten Thye                                                                     3:48:31
  7. Linda Kempel Jørgensen                                                   4:06:59              
  8. Jens Rasmussen                                                                4:06:59
  9. Lone Fogsgaard                                                                 4:39:00
  10. Henrik Pedersen                                                                4:39:00
  11. Thorkil Lundberg(earlystart)                                              4:46:24                       

DeltagerListe 1/2

  1. Lene Juncher                                                                        2:06:01
  2. Jørgen Juncher                                                                     1:40:56
  3. Mikkel Andersen Rosendahl                                                    1:59:20
  4. Søren urth                                                                            2:06:13
  5. Helle Kragh Klitgaard                                                            2:03:19
  6. Annette Urth Jensen                                                             2:03:19
  7. Sille Nielsen                                                                          2:27:41
  8. Sille's mor
  9. Steffan Suter                                                                        2:27:41
  10. Peter Dreholt                                                                        2:05:19
  11. Katja Fynbo Andreasen                                                         1:59:47
  12. Thomas Lundø                                                                      2:11:00

pilevejens ultra 1

  1. Ole Toft                                                                                  5:03:13
  2. Bjørn Sørensen                                                                        5:07:17
  3. Jakob Stæhr Hansen                                                                5:07:17