RØDT LØB PART IV

( MAN Må OSS GODT VÆRE MED SELVOM MAN ER BLÅ)

 

OBS ER AFHOLDT

 

I anledning af 1. Maj 2016 afholdes der igen cannonball marathon!


Hvornår: kl 10:00(vi mødes kl 9:50 til kort info)

Hvor: Det gamle øvelsetærren ved Randers kasserne!

tilmelding åbner: den 30-05-2015

tilmeldingsfrist: den 28-04-2016

Eftertilmelding:Nej

Distancer: 1/1 og 1/2 marathon

Der er IKKE mulighed for omklædning 

Pris: 80kr incl unik medalje

I depotet:
vil der være: RØD SODAVAND- cola-vand-slik-kage-salte chips-bananer-appelsiner (selvbetjening)

Rutebeskrivelse: Rundeløb med en distance på 2,64 km og få højdemeter.

 Underlag: grusvej og grustier stier!

Andre bemærkninger:
Der vil være diplom og medalje til alle der gennemfører løbet.Man er selv ansvarlig for tidstagning, dog vil der være et stopur ved Start/mål. Man er selv ansvarlig for at tiden bliver skrevet på skemaet samme sted.Ruten er GPS opmålt. Depot ved start/mål.Tilmelding: Du sender en mail til randerscannonball@gmail.com med dit navn samt hvilket løb du ønsker at deltage i,herefter modtager du en svar mail med konto nr. hvor start gebyret indbetales til. Du er først tilmeldt når dit navn er på startlisten her på siden. Når man er på startlisten er man indforstået med at der løbes på EGET ANSVAR og det indbetalte beløb ikke refunderes. MAX 30 deltager

 

DELTAGERE 1/2 MARATHON

 

  1. Dennis Deichmann Christensen                                                                        2:09:25
  2. Bjarke Benjamin Bundgaard Jensen                                                                 2:10:02
  3. Helge F. Johannesen                                                                                       2:06:45
  4. Pernille Ortved
  5. Bo skjødt schøler                                                                                            2:21:30
  6. Pia Festersen                                                                                                  2:28:15
  7. Dan Jørgensen                                                                                                2:13:49
  8. Line Holm Dreholt                                                                                          2:13:37
  9. Leo Mogensen                                                                                                1:51:46
  10. Søren Urth                                                                                                     1:47:50
  11. Annette Urth Jensen                                                                                      2:00:04
  12. Kim Løgstrup                                                                                                 2:00:02
  13. Anders Nørgaard                                                                                            1:51:49
  14. Bo Darling                                                                                                      2:03:50
  15. Jane Kallestrup(øst jyske tripel)                                                                     2:13:58
  16. Claus Thorald Kristensen                                                                                2:04:01
  17. Maria Boy Birck                                                                                              2:05:46
  18. Jannie Nygaard                                                                                              1:59:52
  19. Kurt Nielsen                                                                                                   2:07:10

DELTAGERE 1/1 MARATHON

  1.  Jakob Stæhr Hansen                                                                                     4:45:08
  2. Bente Morild                                                                                                4:45:08
  3. Peter Klarlund                                                                                              5:15:33
  4. Brian Klausen                                                                                               4:04:32
  5. Ian Ortved                                                                                                    4:16:15
  6. Mikael Lassen                                                                                               4:30:00
  7. Katja Ingeborg fynbo Andreasen                                                                    4:21:14
  8. Thomas Lundø Nielsen Debutant (Stort tillkke)                                               5:31:10
  9. Ole Vestergaard Eriksen                                                                                 4:16:15
  10. Peter Holm Dreholt                                                                                       4:36:24
  11. Per Jakobsen                                                                                                3:43:34
  12. Mette Brinck                                                                                                 4:23:21
  13. Morten Thye                                                                                                 3:14:06
  14. Bent Brian Andreasen                                                                                    3:27:46
  15. Martin Hostrup                                                                                              3:21:30
  16. Jørgen Jakobsen                                                                                            4:04:04
  17. Ole Møller Jakobsen                                                                                      4:20:13
  18. Peter Schou                                                                                                  3:58:40
  19. Thorkil Lundberg                                                                                           4:17:11
  20. Ole Strausholm                                                                                              
  21. Peter Simonsen                                                                                             3:57:27
  22. Carl F Rasmussen(mail)(østjysk tripel)                                                            3:50:59
  23. Ken Poulsen                                                                                                  3:42:38
  24. Michael Nielsen                                                                                             4:22:50
  25. Karin Eriksen(mail)(østjysk tripel)                                                                  4:22:50
  26. Lars Troelsen(Mail)(østjysk tripel)                                                                  4:25:05
  27. Tanja Sørensen Jørgensen                                                                              4:36:31
  28. Linda Kempel                                                                                                 4:16:15
  29. Søren skytte                                                                                                   4:30:00
  30. Mikkel Hjortshøj                                                                                             3:54:27
  31. Bo Stenvang                                                                                                   3:43:14
  32.