OBS ER AFHOLDT-TIDER NEDERST PÅ SIDEN
Forfest speedwaykørerens fødselsdag

               

 I anledning af speedwaykørerens fødselsdag(den anden i anden) afholdes der den 01-02-2015 igen cannonball marathon/halv-marathon v/ Kronjyllands speedway klub!

Hvornår: kl 10:00(vi mødes kl 9:50 til kort info)

Hvor: Fladbro v/Randers, ca 5-10min kørelse fra E45

tilmelding åbner: den 22-10-2014

tilmeldingsfrist: den 28-01-2015

Eftertilmelding:Nej

Der er IKKE mulighed for omklædning dog forfindes der toilet ca 500m fra start.

Pris: 80kr incl unik medalje

I depotet:
vil der være: cola-vand-slik-kage-salte chips-rosiner(selvbetjening)

Rutebeskrivelse:rundeløb med en distance på 2,64 km i området omkring nørreåen, gudenåen, og kronjyllands speedway klub, dvs at man gennemløber ruten 8/16gange!
Underlag: Ca 1,6km på grus stier/veje, ½ km på asfaldt og endeligt ca ½km på slaggeren.

Andre bemærkninger:
Der vil være printselv diplomer til alle der gennemfører løbet.Man er selv ansvarlig for tidstagning, dog vil der være et stopur ved Start/mål. Man er selv ansvarlig for at tiden bliver skrevet på skemaet samme sted.Ruten er GPS opmålt. Depot ved start/mål.Tilmelding: Du sender en mail til randerscannonball@gmail.com med dit navn samt hvilket løb du ønsker at deltage i,herefter modtager du en svar mail med konto nr. hvor start gebyret indbetales til. Du er først tilmeldt når dit navn er på startlisten her på siden. Når man er på startlisten er man indforstået med at der løbes på EGET ANSVAR og det indbetalte beløb ikke refunderes. MAX 50 deltager

TIDER FOR MARATHON

  1. Jakob Stæhr Hansen                                                                          4:50:55
  2. Thorkil Lundberg                                                                               4:24:41
  3. Line Rønn                                                                                        3:58:44
  4. Tina Gerster Nygaard                                                                         4:06:26
  5. Kim Høxbro                                                                                      4:32:25
  6. Vagn Kirkelund                                                                                 4:03:18
  7. Simon Persson                                                                                     DNS
  8. Bent(Andreasen                                                                                3:54:10
  9. Per Jakobsen                                                                                    3:53:26
  10. Jørgen Jakobsen                                                                               3:58:26
  11. Bjarne Jensen                                                                                  3:53:55
  12. Peter Klarlund                                                                                 5:09:01
  13. Troels Lønstrup                                                                                4:12:41
  14. Brian Bruun Christensen                                                                       DNS
  15. Birgitte Dyreborg Mortensen                                                               4:35:04
  16. Linda Jørgensen Kempel                                                                    4:18:02
  17. Tanja Sørensen Jørgensen                                                                 4:18:10
  18. Poul Erik Kristensen                                                                          5:20:00
  19. Carsten Eriksen                                                                                   DNF
  20. Henrik Bøge Madsen                                                                          3:41:23
  21. Steen kæthius Sørensen                                                                    3:45:19
  22. Kim Sørensen                                                                                   3:44:52
  23. Karin Eriksen                                                                                    4:23:55
  24. Lars Troelsen                                                                                   4:24:59
  25. Ole Puggaard                                                                                   4:43:00
  26. Mette Brinck                                                                                   4:05:00
  27. Søren Skytte                                                                                   4:12:00
  28. Claus Sørensen                                                                                4:39:59
  29. Lars Mose(-grisen)                                                                               DNS
  30. Carl Frieboe Rasmussen                                                                    3:33:44
  31. Heidi Egeberg Johansen                                                                    3:33:28        
  32. DorritThomhav Hørlyck                                                                     3:56:54
  33. Per Ree                                                                                         3:30:05
  34. Felix Venndt                                                                                   3:10:07
  35. Dan kjær                                                                                        3:29:00
  36. Keld Thomsen                                                                                 3:38:51
  37. Mathias Jørgensen                                                                           3:02:38
  38. Susanne Brüchle Kodal                                                                       DNS
  39. Tommy Jacobsen                                                                             3:29:55
  40. Jan Gram                                                                                       3:50:13
  41. Palle Brix                                                                                       3:59:12
  42. Kim Smitt                                                                                       3:49:22
  43. Max Bønsdorff                                                                                   DNS
  44. Kent Møller                         
  45. Katja Ingeborg Fynbo Andreasen(Debutant)                                         4:18:22

TIDER HALV-MARATHON

  1. Søren Kempel                                                                             2:01:51
  2. Mie Torp                                                                                       DNS
  3. Michael Lilholt                                                                               DNS
  4. Claus Kristensen                                                                          1:52:47
  5. Jane Ree (ca 9km)                                                                          46:00
  6. Anja Ranfelt                                                                                2:21:42
  7. Kasia Bury                                                                                      DNF
  8. Berit Jessen                                                                                2:15:26